Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-10-2019

Uzyskanie informacji urzędowych i sprawne załatwienie spraw w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności wychodzenia z domu? Już niebawem w Lubaniu ruszy Portal Interesanta.

 

Inwestycje w nowoczesne technologie przynoszą realne oszczędności i jednocześnie wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców. Dzięki staraniom samorządu w Lubaniu będzie realizowany projekt pn. „Dalszy rozwój e-usług w Powiatach Lubańskim, Lwóweckim, Zgorzeleckim, Bolesławieckim i Gminie Miejskiej Lubań”. Inicjatywa obejmuje zakup i wdrożenie oprogramowania dziedzinowego, oprogramowania GIS zawierającego funkcje wprowadzania, gromadzenia, analizowania oraz wizualizacji danych geoprzestrzennych, modernizację Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją, prace wdrożeniowe oraz szkolenia pracowników.

W celu podniesienia komfortu komunikacji mieszkańców z Urzędem Miasta w ramach projektu zostanie uruchomiona platforma elektronicznych usług administracji publicznej Portal Interesanta. Dzięki usługom mobilnym mieszkańcy będą mieli dostęp online do informacji i spraw urzędowych, które na co dzień załatwiają.

Pojawi się też możliwość sprawdzenia zobowiązań wobec gminy, naliczenia za usuwanie odpadów, danych zawartych umów z tytułu dzierżawy, wieczystego użytkowania i innych umów cywilnoprawnych, sprawdzenia informacji o opodatkowanych gruntach, budowlach, budynkach, pojazdach, weryfikacji danych nt. zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do celów produkcji rolnej i niewykorzystanych limitach, także będzie można weryfikować informacje o wystawionych fakturach Rozwiązanie to pozwoli również mieszkańcom na regulowanie płatności online. 

Projekt pn. „Dalszy rozwój e-usług w Powiatach Lubańskim, Lwóweckim, Zgorzeleckim, Bolesławieckim i Gminie Miejskiej Lubań” będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego RPO WD 2014-2020 Oś priorytetowa - 2.2 Technologie informacyjno-komunikacyjne. Działanie 1 2.1 E-usługi publiczne. Poddziałanie 1 1 - 2.1.1 E-usługi – horyzont. Liderem projektu jest Powiat Bolesławiecki. Kwota przewidziana na realizację projektu dla Miasta Lubań wynosi 2 118 761,10 tys. złotych, w tym wkład własny: 317 814,16 złotych. Zakończenie realizacji projektu zostało przewidziane na październik 2020 roku.

(ŁCR)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...