Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

13-06-2024

„Edukacja z wojskiem”

Dnia 10 czerwca uczniowie SP1 (z klas siódmych i ósmej) uczestniczyli w warsztatach w ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”. Podczas trzygodzinnego spotkania młodzież została wyposażona w treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się, m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia czy nawykami udzielania pomocy. „Edukacja z wojskiem” to projekt edukacyjno-obronny przygotowany oraz realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.

12-06-2024

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SKO W ROKU SZKOLNYM 2023/24

6 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się apel podsumowujący działalność Szkolnej Kasy Oszczędności (SKO) w roku szkolnym 2023/24. Był to wyjątkowy moment dla wszystkich członków SKO, którzy przez cały rok aktywnie angażowali się w oszczędzanie i zdobywanie wiedzy ekonomicznej. Opiekun SKO, pani Izabela Kozak, ogłosiła wyniki konkursu na MISTRZÓW OSZCZĘDZANIA, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem i systematycznym gromadzeniem pieniędzy na swoich kontach SKO.

11-06-2024

Jedynkowi laureaci konkursu „Wiem, co jem”

Za nami III edycja powiatowego konkursu wiedzy o zdrowym żywieniu pt. „Wiem, co jem” zorganizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej Oddział MiPBP w Lubaniu. Zadania eliminacyjne były w formie: teoretycznej oraz praktycznej. O końcowym wyniku decydowała zaś ocena (suma punktów) drużyny uzyskana za zadania z obu części. Miło nam poinformować, że w kategorii kl. 1-3 szkół podstawowych prestiżowe II miejsce zajęła reprezentacja SP1 w składzie: Piotr Murczak (3a), Martyna Rubaszko (3b), Wilhelm Bardowski (3c). Natomiast w kategorii kl. 4-6 szkół podstawowych zaszczytne II miejsce wywalczył nasz zespół w składzie: Gabriela Podkowicz (4c), Mateusz Krężel (4b), Zuzanna Kostrzewa (5c). Należy dodać, że zabrakło im jednego punktu do zajęcia I miejsca. Gratulujemy uzyskania świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów! Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się 14 czerwca w siedzibie RCEE w Lubaniu.

10-06-2024

Nasi uczniowie wyróżnieni w konkursie RCEE

Za nami powiatowy konkurs techniczny Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu pt. „Nie byle jaka budka dla ptaka i całkiem świeża dla nietoperza”. Ocenie podlegało: prawidłowość wykonania budek, ilość zrobionych właściwie budek oraz terminowość wykonania zadania. Komisja konkursowa postanowiła przyznać zatem SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIA – 29 osobom, w tym gronie znaleźli się uczniowie lubańskiej Jedynki: Adam Ossowski (kl. 5c), Paweł Lasko (5a) oraz Eliza Krawczyk (2a).

10-06-2024

Sukcesy Jedynki w Konkursie Matematycznym KANGUR 2024

W bieżącym roku szkolnym uczniowie SP1 wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2024”. Konkurs miał charakter testu. Zadania oraz termin były ustalone przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontières. Na rozwiązanie testu przeznaczono 75 minut. Warto zaznaczyć, że obecnie zmaganiom przypisuje się miano masowej imprezy matematycznej na świecie, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy zadań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność. Otrzymaliśmy już wyniki końcowe i … mamy powody do dumy, gdyż nasi młodzi oraz starsi matematycy odnieśli niemałe sukcesy.

10-06-2024

SP1 z workiem medali!

Dnia 24 maja odbył się Dzień Sportu Szkolnego im. Wiesława Wajcfelta zorganizowany przez tutejszy MOSiR. Na obiekcie sportowo-rekreacyjnym, który nosi imię tego lokalnego sportowca i społecznika, rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych w Lubaniu: Jedynki, Dwójki oraz Czwórki. W ten majowy, słoneczny piątek nasza liczna reprezentacja uczestniczyła w sportowych zmaganiach w: biegach na różnych dystansach, grach zespołowych i wyścigach na wesoło. Należy wspomnieć, że tegoroczne Lubańskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży zakończyliśmy niemałymi sukcesami. Sportowcy z SP1 zdobyli bowiem sporo medali oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za pozytywne emocje, dobrą zabawę, a także niesamowite wspomnienia.

07-06-2024

XXIV GALA LAUREATÓW KONKURSÓW POWIATOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ PCE W LUBANIU

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań za ciężką pracę. Nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział w tegorocznych konkursach powiatowych, a 4 czerwca na Gali Laureatów w Auli ZSP im. A. Mickiewicza odebrali dyplomy, nagrody i statuetki zwycięzców.

05-06-2024

Czwartacy najlepsi w powiecie!

Dnia 29 maja, w Pisarzowicach, odbył się drużynowy Finał Powiatowy w Trójboju Lekkoatletycznym klas III i IV (dziewcząt i chłopców) – w ramach Igrzysk Dzieci. Uczestnicy zawodów rywalizowali w następujących konkurencjach: w rzucie piłeczką palantową, biegu na 60 m oraz skoku w dal. Bardzo dobre występy zanotowali nasi uczniowie, zajmując 3. miejsce wśród klas trzecich i 1. miejsce wśród klas czwartych. Natomiast indywidualnie najlepszą zawodniczką klas IV została Vanessa Grześków (z 4b), a wśród chłopców – III miejsce zajął Mateusz Balicki (także z 4b). Zespół czwartaków, zajmując I miejsce, awansował do zawodów strefy jeleniogórskiej, które odbędą się 12 czerwca również w Pisarzowicach.

05-06-2024

Wspomnień czar w Jedynce...

Dnia 4 czerwca minęło dokładnie 35 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych po II wojnie światowej w Polsce. Ich skutkiem były wielkie przemiany ustrojowe. Stały się też jednym z symboli upadku komunizmu w Europie Środkowej. Przy okazji rocznicy tych wydarzeń w naszej szkole, 31 maja zorganizowaliśmy wystawę pt. „Artefakty z dzieciństwa Dziadków w PRL”. Dzięki niej uczniowie kl. I-VIII mogli dowiedzieć się i zobaczyć na własne oczy, czym był, m.in. syfon, kaseta magnetofonowa, kronika klasowa czy koń na biegunach. Te i inne przedmioty wzbudziły duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. Ponadto wywołały piękne wspomnienia wśród nauczycieli SP1.

04-06-2024

Salon literacki w Bibliotece Miejskiej

W poniedziałek 27 maja 2024 r. odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze uczniów z SP4 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece im. M. Konopnickiej w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...