Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

11-06-2024

Aby zaszczepić pasję czytania

Na nowe książki, elementy bibliotecznego wyposażenia oraz akcje promujące czytelnictwo. SP4 otrzymało dotację w wysokości 12 tys. zł.

11-06-2024

Czy w Lubaniu mieszka Sprawny Dolnoślązaczek?

Rowerzysta/turysta, gimnastyk, piłkarz, lekkoatleta, narciarz/łyżwiarz oraz pływak/wodniak. Czy 175 uczniów z lubańskich podstawówek poradzi sobie z wyzwaniem i zdobędzie wymienione sprawności?

13-06-2024

„Edukacja z wojskiem”

Dnia 10 czerwca uczniowie SP1 (z klas siódmych i ósmej) uczestniczyli w warsztatach w ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”. Podczas trzygodzinnego spotkania młodzież została wyposażona w treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się, m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia czy nawykami udzielania pomocy. „Edukacja z wojskiem” to projekt edukacyjno-obronny przygotowany oraz realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.

12-06-2024

Próby na zakończenie roku.

Dzieci ze starszej grupy żłobkowej przygotowują się na pierwsze występy na zakończenie roku w żłobku. Ćwiczą starannie cały przygotowany repertuar.

12-06-2024

Zabawa – piłki na taśmie

Często nie trzeba wiele aby zachęcić dziecko do aktywnej zabawy. Wystarczy tylko taśma i plastikowe nie duże piłki. To bardzo atrakcyjna zabawa dla dzieci, maluszki uczą się kolorów oraz układania według wzoru. Piłki możemy turlać, rzucać, podrzucać oraz przyklejać na taśmę.

12-06-2024

Kolorowe frotki – ćwiczenia

Zabawy dla dzieci , które wspierają rozwój małej motoryki. Wzmacniająca również mięśnie rąk i paluszków, a także rozwijają koordynację wzrokowo – ruchową.

12-06-2024

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SKO W ROKU SZKOLNYM 2023/24

6 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się apel podsumowujący działalność Szkolnej Kasy Oszczędności (SKO) w roku szkolnym 2023/24. Był to wyjątkowy moment dla wszystkich członków SKO, którzy przez cały rok aktywnie angażowali się w oszczędzanie i zdobywanie wiedzy ekonomicznej. Opiekun SKO, pani Izabela Kozak, ogłosiła wyniki konkursu na MISTRZÓW OSZCZĘDZANIA, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem i systematycznym gromadzeniem pieniędzy na swoich kontach SKO.

11-06-2024

Jedynkowi laureaci konkursu „Wiem, co jem”

Za nami III edycja powiatowego konkursu wiedzy o zdrowym żywieniu pt. „Wiem, co jem” zorganizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej Oddział MiPBP w Lubaniu. Zadania eliminacyjne były w formie: teoretycznej oraz praktycznej. O końcowym wyniku decydowała zaś ocena (suma punktów) drużyny uzyskana za zadania z obu części. Miło nam poinformować, że w kategorii kl. 1-3 szkół podstawowych prestiżowe II miejsce zajęła reprezentacja SP1 w składzie: Piotr Murczak (3a), Martyna Rubaszko (3b), Wilhelm Bardowski (3c). Natomiast w kategorii kl. 4-6 szkół podstawowych zaszczytne II miejsce wywalczył nasz zespół w składzie: Gabriela Podkowicz (4c), Mateusz Krężel (4b), Zuzanna Kostrzewa (5c). Należy dodać, że zabrakło im jednego punktu do zajęcia I miejsca. Gratulujemy uzyskania świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów! Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się 14 czerwca w siedzibie RCEE w Lubaniu.

10-06-2024

Festyn Rodzinny w Przedszkolu

Ach co to był za dzień…! Organizowanie Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca wpisało się już na stałe do tradycji naszego przedszkola. Piątkowe popołudnie...

10-06-2024

Nasi uczniowie wyróżnieni w konkursie RCEE

Za nami powiatowy konkurs techniczny Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu pt. „Nie byle jaka budka dla ptaka i całkiem świeża dla nietoperza”. Ocenie podlegało: prawidłowość wykonania budek, ilość zrobionych właściwie budek oraz terminowość wykonania zadania. Komisja konkursowa postanowiła przyznać zatem SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIA – 29 osobom, w tym gronie znaleźli się uczniowie lubańskiej Jedynki: Adam Ossowski (kl. 5c), Paweł Lasko (5a) oraz Eliza Krawczyk (2a).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...