Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-10-2024

W czwartek, 3 października, na stadionie MOSiR w Lubaniu, odbyły się finały powiatowe w piłce nożnej dziewcząt – w kategorii Igrzysk Dzieci (kl. I-VI) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). W zawodach udział wzięły cztery zespoły: SP2 Lubań, SP4 Lubań, SP1 Lubań oraz SP Pisarzowice. W kategorii „młodszej” nasze dziewczyny wygrały kolejno z: “Dwójką” 4:0, “Czwórką 5:0 oraz Pisarzowicami 1:0. Tym samym zostały piłkarskimi mistrzyniami powiatu! Natomiast w kategorii „starszej” dziewczęta z lubańskiej Jedynki pokonały rówieśniczki z: SP2 3:0, Pisarzowic 4:0 oraz w decydującym meczu zwyciężyły z SP4 3:1. Dzięki temu również nasz team zajął I miejsce i został mistrzem powiatu! Warto zauważyć, że obie drużyny SP1 – w tych zawodach – nie zaznały ani razu smaku porażki, wygrywając wszystkie mecze. Ponadto awansowały do finałów strefy jeleniogórskiej. Gratulujemy wyśmienitych wyników i skutecznej gry naszym zawodniczkom! Wielkie brawa dla Was! Życzymy powodzenia podczas kolejnych zawodów.

Skład „młodszych”: Amelia Bogusz, Aleksandra Rosa, Nikola Kaczor, Lena Kownacka, Julia Krawczyk, Carmen Szuba, Vanessa Grześków, Antonina Stodolnik.

Skład „starszych”: Martyna Kireńczuk, Maja Sałandyk, Hanna Pasiak, Karolina Markudis, Michalina Nowicka, Magdalena Szeremeta, Julia Janicka, Michalina Kostrzewa, Hanna Ziółkowska, Nadia Sudoł.

Opiekunem obu zespołów był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego.