Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-10-2024

W dniu 5 października w Lubinie (w hali RCS) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w “Szachach Szybkich”. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Davyd Sats (kl. 3a) zajął I miejsce w kategorii Juniorzy do 10 lat. W turnieju wzięło udział aż 392 zawodników (najlepsi w Polsce). Chłopiec zajął zaś 142. miejsce w klasyfikacji generalnej (bez podziału na kategorie). Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund. Tempo gry było 10 minut na partię dla zawodnika + 5 s na każde posunięcie. Należy też wspomnieć, że Davyd od klasy pierwszej uczęszcza na zajęcia kółka szachowego, które regularnie odbywają się w lubańskiej “Jedynce” oraz pobierał indywidualne lekcje u p. Wiesława Jończyka (niegdyś czołowego szachisty w Polsce – VII miejsce).

Gratulujemy wyśmienitego wyniku i życzymy dalszych sukcesów naszemu Mistrzowi, m.in. w  “Powiatowym EKOlogicznym Turnieju Szachowym”, który odbędzie się w naszej szkole już 27 listopada br. Opiekunem kółka szachowego w SP1 jest p. Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego.