Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-10-2024

W dniu 17 października, w hali sportowej MOSiR w Lubaniu, odbył się finał powiatowy oraz miejski w badmintonie dziewcząt i chłopców – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). W zawodach udział wzięły trzy zespoły: SP2 Lubań, SP Pisarzowice i SP1 Lubań. Wszystkie drużyny liczyły po 3 zawodników, w tym po 1 rezerwowym. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. W kategorii dziewcząt lubańska Jedynka zdobyła II miejsce w powiecie, a zarazem I miejsce w finale miejskim – po pokonaniu rówieśniczek z SP 2 Lubań.

Zawody żeńskie wygrała zaś SP Pisarzowice. Natomiast w kategorii chłopców team SP1 zajął III miejsce w powiecie, a w finale miejskim – II miejsce. W tej rywalizacji najlepsza okazała się również ekipa SP Pisarzowice. Gratulujemy naszym reprezentacjom uzyskania bardzo dobrych wyników. Dziękujemy Wam za godną i skuteczną grę, życząc powodzenia podczas kolejnych zawodów.

Skład drużyny dziewcząt: Karolina Markudis, Michalina Kostrzewa, Martyna Kireńczuk.

Skład zespołu chłopaków: Oskar Usyk, Krystian Starczewski, Paweł Kiełdanowicz.

Opiekunem obu zespołów był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego.